Workshops

opplegg

for barnhager


Barnehagebarna deles i små grupper og skal få se på levende larver, puppe og biller. De får spørre, ta på og studere disse. Vi snakker om insekt som mat og barna som har lyst får smake stekte larver. 

Barnehagen lager lunsj med larver som jeg har med for å prøve å spise larver på/med vanlig mat.


2 timer: 2980kr (eks. smaksprøver)

Heldag: 5980kr (eks. smaksprøver)

opplegg for

barneskolen

  • Elevene ved småtrinnet deles i små grupper og får se på og lære om levende insekt og de ulike stadiene. Vi snakker om hvorfor de er bærekraftige og introduserer begrep som bærekraftig utvikling og sirkulærøkonomi. 
  • Elevene i mellomtrinnet får høre på et kort foredrag hvor begrepene sirkulærøkonomi og bærekraft blir presentert. Insekt som mat, i et historisk perspektiv. Hvor mye insekter får vi i oss i vanlig mat?
  • Elevene vil kunne studere levende insekt og lære om de ulike stadiene.
  • Det kan legges tilrette for smaksverksted hvor elevene lager mat og bruker stekte larver i maten.


2 timer: 2980kr (eks. smaksprøver)

Heldag: 5980kr (eks. smaksprøver)


opplegg for

ungdomsskolen

 

Workshop- aktiviteter settes sammen i samarbeid med lærerne.

  • Foredrag
  • Smaksverksted
  • Studer levende larver/puppe/biller.
  • Diskusjonsoppgaver
  • Oppsirkuler i kunst&håndverk.
  • Plant din egen tomatplante.
  • Reklamebyrå


2 timer: 2980kr (eks. smaksprøver)

Heldag: 5980kr (eks. smaksprøver)

opplegg for 

videregående og folkehøgskole

Workshop- aktiviteter settes sammen i samarbeid med lærerne.

  • Foredrag.
  • Smaksverksted.
  • Studer levende larver/pupper/biller.
  • Diskusjonsoppgaver.
  • Oppsirkuler i kunst&håndverk.
  • Plant din egen tomatplante.
  • Reklamebyrå.


Pris eks:

2 timer: 2980kr (eks. smaksprøver)

Heldag: 5980kr (eks. smaksprøver)


Kom i gang med knøttefjøs

I denne workshoppen lærer både lærer og elever hvordan stelle med biller, pupper og larver i en egen larveboks.

Jeg leverer levende startpakke for oppdrett i klasserommet. Elevene kan studere de ulike stadiene i ro og mak gjennom hele skoleåret. Boksen kan flyttes fra klasse til klasse.

Dere kan etterhvert høste larver for å spise og gjødsel til planter.

Vi snakker om hvorfor det er bærekraftig og bra.

Varighet: 1 time.

Pris: 3800 inkl: boks+levende larver.

Skreddersy bedrift/privat

Vise bærekraft i praksis for de ansatt, gjøre noe crazy sammen?


Jeg er svært fleksibel og elsker å ha presentasjoner, jeg tilpasser gjerne slik at din bedrift/forening får det opplegget dere ønsker. 


Ta gjerne kontakt så skreddersyr vi et opplegg sammen.


Pris: Ta kontakt.